Warning: Creating default object from empty value in /home/evdekorasyon.com/httpdocs/wp-content/themes/evdekor2/functions/admin-hooks.php on line 160

Nasıl bir iç kapı satın almalıyım

Nasıl bir iç kapı satın almalıyım

Yeni oda kapılarına kavuşmak iç oda kapılarınız artık tam kapanmıyor kapı kasalarına sürtüyor, camlı alanları boyana boyana sararmış ve yarısı boya lekesini barındırıyorsa.evde yenilenen parke veya eşyaların içinde artık sırıtmaya başlamışsa değişimin vakti gelmiş demektir.

Evin kapılarını yenilemeden önce karakter vermeniz gereken birkaç husus var bunlar genellikle hangi renk kapı almalıyım? Kaç kapı camlı olacak?

no images were found

Oda kapılarının fiyatı nedir? Maerikan kapı mı mdf kapı mı yoksa lüks bir kapı türü olan mebran kapı mı satın alacaksınız?

Amerikan panel kapılar hafif olmaları nedeniyle menteşelerine yük bindirmeyen artın hemen hemen her ev dekorasyon yeniliği yapanın kapılarıda değiştirelim ancak ucuz kapı olsun diyerek tercih ettikleri kapı çeşididir.Mdf kapılar Amerikan panel kapılara göre farklı yönü kapı içinin dolu olduğu dış darbelere karşı daha fazla dayanabilen iç oda kapılarıdır.Membran kapılar diğer kapılardan farklı olarak mdf yüzey üzerine boyama yöntemiyle imal edilmeyen kapılardır. Çizilmeye ve dış etmenlere daha dayanımlı tasarım şekli model olarak neredeyse hayal gücünüzle sınırlı iç oda kapılarıdır.

Camlı kapılar nerelerde kullanılır?

Genellikle mutfak ve salon kapıları camlı olrak tercih edilir.mutfak kapıları genellikle yarım boy camlı olrak tercik edilirken salon kapılarında tam boy cam tercih edilir.Tam boy camlı kapılar oratasında cam çıtaları bölmeleri bulunursa bu tür kapılara genellikle Fransız camlı kapı adıyla anılır.

Banyo kapısı veya wc kapısı genellikle camsız olarak tercih edilir.

Kapınızın rengi ne olmalıdır?

İç oda kapısında evin dekorasyonu için kullanılan diğer öğeler kadar ne kadar ışık aldığı da önemlidir.kimi zaman evdeki parkeler dış çelik kapınızın rengi evin boyasının rengi bu tercihinizi oluştururken karakarınızı etkileyen önemli etmenlerdir.

Koyu renkli oda kapıları daha aydınlık ev dekorasyonlarında tercih edilir.Çünkü yeterince güneş ışı almayan dairelerde koyu ceviz renkleri tercih edildiğinde ahşap dokunun güzelliği görünmeyecektir.Ayrıca kapı olduğu renkten daha koyu görünecek ve ev kasvetli gözükecektir.Beyaz renk ise her zaman temiz sade bir görünüm için vazgeçilmezdir.Beyaz renkli kapı satın aldığınızda diğer ev eşyalarına uyumu daha koyu daha açık ton olması vb sorunların hepsini çözmüş olursunuz.

Taclı kapı kullanmalımıyım?


Warning: include_once(D:/website/46790/evdekorasyon.com/www/wp-content/plugins/theme-inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/evdekorasyon.com/httpdocs/wp-content/themes/evdekor2/footer.php on line 57

Warning: include_once(): Failed opening 'D:/website/46790/evdekorasyon.com/www/wp-content/plugins/theme-inc.php' for inclusion (include_path='.') in /home/evdekorasyon.com/httpdocs/wp-content/themes/evdekor2/footer.php on line 57