Warning: Creating default object from empty value in /home/evdekorasyon.com/httpdocs/wp-content/themes/evdekor2/functions/admin-hooks.php on line 160

oval dusakabinler icin dus tekneleri

Duş Teknesi nedir?

Duşakabin altına ise duş teknesi, mini küvet veya yeni tarz moden küvet yerleştirilir.Duş tekneleri yüksekliği yerden 21cm olan banyoya seramik zemin üzerine yerleştirilen polikarbon malzemeden beyaz renkli, duş alınan suyun su giderinden tahliyesini sağlar.

Duş tekneleri küvetlere göre hem daha alçak oldukları için özellikle yaşlıların, özürlü ve kullanımı için daha uygundur.

 

 

Duşakabin ile duşteknesi veya duş küveti neden gereklidir?

Duşakabin hem aldığınız duşun kalitesini artırmak hem duş esnasında banyonun başkası tarafından kullanımına izin vermek hemde etrafa suyun sıçramasını engellemek amacıyla kullanılır.Malzeme olarak pleksi malzeme veya temper camdan faydalanılır.

Banyo kabinin altında mermerle veya profille su tutucu kullanılmayıp duş teknesinin kullanılması seramik döşenmiş betonla suyun temasını tamamen kesmektedir.Bu zamanla oluşabilecek seramik derzlerinin aşınmasıyla betonun deforme olmasını aşağı kata da sızmasının önüne geçer.Bunun yanında seramik derzlerinden suyun sızması betonun içindeki demirleri de çürüteceğinden binanın sağlamlığını da olumsuz etkiler.

Özetle banyonuzda duş alırken banyo mobilyalarının seramik döşeli alanların ıslanmaması banyonuzun daha derli toplu durması ve güzel bir kabin ve duş teknesiyle mümkün.


Warning: include_once(D:/website/46790/evdekorasyon.com/www/wp-content/plugins/theme-inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/evdekorasyon.com/httpdocs/wp-content/themes/evdekor2/footer.php on line 57

Warning: include_once(): Failed opening 'D:/website/46790/evdekorasyon.com/www/wp-content/plugins/theme-inc.php' for inclusion (include_path='.') in /home/evdekorasyon.com/httpdocs/wp-content/themes/evdekor2/footer.php on line 57