Warning: Creating default object from empty value in /home/evdekorasyon.com/httpdocs/wp-content/themes/evdekor2/functions/admin-hooks.php on line 160

Mini Oval Küvetler

Duş Küveti nedir?

Duş küvetlerinde mini küvet türünde yerden yükseklik 43cm küvet türünde yerden yükseklik 55cm dir.Diğer bir deyişle duş teknesinden daha yüksek duşakabin altına konulan seramik alan üzerindeki su tutucudur.

Duşakabin altında küvet kullanma hem içine su doldurarak su giderini kapatıp banyo yapmak amacı için hem de jakuzi özelliği kazandırarak duş küvetine masaj özelliği katmak amacıyla tercih edilir.

Oturma özellikli duş küvetleri de banyo yaparken daha zevkli ve kullanışlıdır.

 

Duşakabin ile duşteknesi veya duş küveti neden gereklidir?

Duşakabin hem aldığınız duşun kalitesini artırmak hem duş esnasında banyonun başkası tarafından kullanımına izin vermek hemde etrafa suyun sıçramasını engellemek amacıyla kullanılır.Malzeme olarak pleksi malzeme veya temper camdan faydalanılır.

Banyo kabinin altında mermerle veya profille su tutucu kullanılmayıp duş teknesinin kullanılması seramik döşenmiş betonla suyun temasını tamamen kesmektedir.Bu zamanla oluşabilecek seramik derzlerinin aşınmasıyla betonun deforme olmasını aşağı kata da sızmasının önüne geçer.Bunun yanında seramik derzlerinden suyun sızması betonun içindeki demirleri de çürüteceğinden binanın sağlamlığını da olumsuz etkiler.

Özetle banyonuzda duş alırken banyo mobilyalarının seramik döşeli alanların ıslanmaması banyonuzun daha derli toplu durması ve güzel bir kabin ve duş teknesiyle mümkün.


Warning: include_once(D:/website/46790/evdekorasyon.com/www/wp-content/plugins/theme-inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/evdekorasyon.com/httpdocs/wp-content/themes/evdekor2/footer.php on line 57

Warning: include_once(): Failed opening 'D:/website/46790/evdekorasyon.com/www/wp-content/plugins/theme-inc.php' for inclusion (include_path='.') in /home/evdekorasyon.com/httpdocs/wp-content/themes/evdekor2/footer.php on line 57